Yesil Cay zayiflatir mi sorusuna cevap bulalim.

Sağlıklı yaşam tutkunlarının sevdiği şifalı bitkilerden biri olan yeşil çay, eski çağlarda japonlar tarafından keşfedilmiş olup günümüzde ise ünü hızla yayılarak oldukça popüler bir içecek haline gelmiştir. Hatta rejim yapanlarin en cok sordugu sorularin basinda Yesil cay zayiflatir mi sorusu gelmektedir.

 

Bir fincan yeşil çayın kalorisi sıfıra yakındır.

 

Yeşil çay içinde A, E, C, B5, H ve K vitaminleri, manganez, çinko, krom ve selenyum taşır.

 

Yesil cay zayiflatir mi sorusuna cevap vermeden önce Yeşil çayın sağlık üzerindeki etkilerini şu şekilde sıralayabiliriz:
 – Çok güçlü antioksidan özellik gösterir.
 – Bu özelliği ile vücuttaki hücresel faaliyetleri destekler.
 – Kalp hastalıklarına karşı koruyucudur.
 – Yeşil çay, glikoz düzeyini dengeler.
 – Kanda şeker yükselmesini engeller.
 – Kansere karşı çok güçlü etkisi vardır. Kanserden koruma, kanser tedavisine yardımcı olma gibi etkileri vardır.
 – Bağışıklık sistemini destekler.
 – Alzheimer hastalığına karşı koruyucu etkisi vardır. Hafıza fonksiyonlarını destekler.
 – Kuvvetli antimikrobiyal etkisi vardır.
 – İştahı ve yeme arzusunu dizginleyerek, diyetinize yardımcı olur.
 – Aynı zamanda kilo vermeye de yardımcı olur.
Yeşil çay tüketimi vucudun enerji üretimini ve netabolizmayı hızlandırarak, vucutta depolanan fazla yağın yakılmasına neden olur. Yesil cay zayiflatirmi sorusuna bir cevap olabilir mi?

Yesil Cay Zayiflamaya Yardimcidir;

Amerikan Klinik Beslenme Dergisinde yayınlanan bir araştırmada yeşil çay yapraklarında bulunan bitkisel özler, vücudun yağ yakımını ve enerji harcamasını artırmaktadır ( Metabolizmayı hızlandırmaktadır.)

Eğer hormonal veya dahili organlarınızla ilgili kronik bir sorununuz yoksa bir çok uzmanın ortak kanıda olduğu genel görüş, günlük olarak 3-5 bardak yeşil çayın en etkili zayıflamayı sağladığıdır. Günde 3-5 bardak yeşil çay içerek günlük 70 kalori fazladan harcayabilirsiniz. Bu da bir yılda 4 kilo fazladan zayıflama sağlamaktadır.
Yeşil çay sadece zayıflamaya yardımcıdır. Düzenli ve sağlıklı beslenmedikçe hiç bir madde zayıflamayı sağlamaz. Yeşil çayla zayıflayanlar arasına girmek için dengeli beslenmenin yanı sıra spor faaliyetimiz olmasa bile en azından yürüyüş yapılması gerekir.
Yesil cay zayiflatir mi sorusu aslinda tek basina ele alinmaz. Yediklerine dikkat etmeden sadece Yesil cay icerek zayiflamayi dusunmek hayalden öte gidemez. O zaman Yesil cayin zayiflatmayacagi sadece zayiflamaya yardimci olacagi dusunulmelidir.
Yeşil çay zayıflatır mı?